TEST

Sigurna pobeda Milana na San Siru protiv Cagliarija (VIDEO)

Nije bilo lako pobediti Cagliari u meču 23. kola u nedelje uveče. Međutim, iskusna ekipa AC Milana uspela da je osigura tri boda. Igrajući na svom San Siru, Rossoneri su odigrali efikasnu i lepu utakmicu, predstavljajući ekipu koja će se do samog kraja boriti za mesto koje vodi u Ligu Šampiona.

Paquetá i Piątek su se upisali u strelce dok je mrežu svog tima upotpunio Cepppitelli autogolom, u meču koji će treneru Rinu Gattusu dati još više poverenja u svoje igrače. Pozitivni i sa fizičke i mentalne tačke gledišta, Rossoneri su izgledali dobro tokom svih 90 minuta igre. Posebno impresivan je bio napad, pre svega moramo istaći Piąteka koji je postigao svoj četvrti gol u isto toliko odigranih mečeva za Rossonere.

Takođe, moramo obavezno istaći i Paquetu koji je postigao svoj prvenac u dresu Milana, i ne samo gol, od Brazilca smo mogli da vidimo kvalitetnu i taktički zrelu partiju. Defanzivna četvorka je takođe bila impresivna i na visina zadatka. Svi ovi elementi imaće pozitivan uticaj na samopouzdanje ekipe koja se od sutra priprema za meč koji je na programu u subotu, 16. februara protiv Atalante u Bergamu.

IZVEŠTAJ SA UTAKMICE

Rossoneri su prvi put ozbiljno zapretili u osmom minutu kada je Hakan Çalhanoğlu tukao snažno ali je golman Cragna bio na visina zadatka. Ubrzo nakon toga Rossoneri su poveli, igrao se 13. minut. Suso je šutirao iskosa, Cragno odbranio ali je lopta udarila u Ceppitellija koji ju je sproveo u sopstvenu mrežu. Bio je to prvi gol u mreži gostiju.

Samo osam minuta kasnije, ekipa trenera Gennara Gattusa duplirala je vođstvo. Sjajan centaršut Calabrije, Paquetá nije kasnio, našao se na pravom mestu i lepim udarcem postigao drugi gol za Milan, a ujedno i svoj prvenac u dresu Rossonera.

Milan je tada imao potpunu kontrolu meča. Samo dva minuta nakon tog gola, Piątek se našao u izglednoj šansi, ovog puta golman Cagliarija Cragno izašao je kao pobednik. Cagliari je ozbiljno zapretio u 27. minutu kada je šut glavom Pavolettija odbranio odličnim refleksom Donnarumma. Nakon jednog časa igre, Điđi je ponovo bio na visini zadatka kada je Pellegrini uposlio João Pedra ali je naš golman čudesnom intervencijom spasao mrežu svog tima, nakon čega je isti igrač posle odbitka pogodio prečku. Stiže kazna, Piątek je dobro ispratio kontru Milana i lepim prizemnim šutem matirao odbranu i golmana gostiju, na semaforu je tada pisalo, ispostaviće se konačnih, 3-0.

Na kraju, Suso je propustio šansu da poveća prednost, u situaciji kada je bio sam ispred Cragna šutirao je pored gola. Ujedno to je bio i poslednji detalj sa utakmice vredan pomena.