Milan položio najteži ispit, sad čeka na uslugu Juventusa; Bleki “pojeo“ Piąteka (VIDEO)

Rossoneri slavili u Firenci.

Milan je položio najteži ispit do kraja sezone! Živi nada da će Rossoneri posle pet godina ponovo igrati u Ligi Šampiona. Četa Gennara Gattusa slavila je u Firenci protiv Fiorentine sa 1:0 i posle 36 kola ima samo bod manje od četvrtoplasiranog Intera. Nerazzurri svoj meč ove runde tek treba da odigraju, oni će verovatno dobiti Chievo i vratiti se na plus četiri, ali ono što je mnogo važnije za Milaneze jeste kako stoji Atalanta. Gasperinijevi momci posle današnjeg trijumfa protiv Genoe drže treće mesto i imaju tri boda više od Rossonera. Milan se uzda u Juve, koji u narednom kolu dočekuje Boginju provincije. U slučaju da sedmostruki šampion Evrope prema očekivanjima dobije Frosinone i SPAL, a šampion saplete Atalantu, u Ligu Šampiona će Milan, jer ima bolji međusobni skor sa glavnim konkurentom.

Naravno, postoji računica po kojoj bi i Inter mogao da "izvisi", ali tako nešto je zaista malo verovatno.

Meč na Artemio Franchiju rešio je Hakan Çalhanoğlu golom u 35. minutu. Suso je lepo centrirao sa boka, a Turčin na ne baš karakterističan način, glavom, pogodio mrežu Viole.

Gennaro Gattuso bio je prisiljen da u tim uvrsti Tiémoué Bakayoka, zbog raznoraznih kadrovskih problema. Ostavio je sujetu po strani posle žestoke svađe sa francuskim internacionalcem pre nekoliko dana i pokazao da mu je rezultat tima iznad svega. Ova pobeda dolazi i kao nagrada zbog takvog stava...

Milan nije blistao, ali je u većem delu utakmice bio bolji i zasluženo došao do sva tri boda. Domaći nisu imali poseban motiv, rezultatski su bili "nezainteresovani" i to se jasno videlo u određenim momentima. Igrala je Viola na mahove i talasima pokušavala. Premalo i preslabo da bi se posle 13 kola konačno upisala pobeda.

Sve pohvale za večerašnju partiju idu na račun našeg reprezentativaca iz redova Fiorentine Nikolu Milenkovića. Mladi štoper odigrao je vrhunski, zrelo, pametno... Gotovo bez greške. Najopasniji napadač Milana Krzysztof Piątek nije se video pored stasitog Srbina. Kako se to obično kaže kada štoper izdominira u duelu sa ce centarforom - samo su mu nogice virile iz Blekijevog džepa.

Kod gola, Milenković se našao usamljen između Çalhanoğlua i Piąteka. Nije imo nikakve šanse, jer je neko od njegovih saigrača zakazao...

Šansu je u poslednjih 20 minuta dobio još jedan naš internacionalac. Posle serije golova za mladi tim Fiorentine Dušan Vlahović zaigrao je i za seniore. I nije mnogo nedostajalo da postigne debitantski pogodak u Seriji A. U 75. minutu posle sjajnog solo prodora Federica Chiese i šuta, Điđo Donnarumma je odbio loptu, delovalo je da će ona pravo na nogu Vlahoviću, međutim u zadnji čas uklizao je Romagnoli i spasao svoj gol, a samim tim i tri boda Milanu.