Milan se igrao sa živcima, Donnarumma sprečio bruku, sad čeka uslugu Juventusa za Ligu Šampiona (VIDEO)

Rossoneri jedva na San Siru savladali otpisani Frosinone.

Milan je i dalje uz igri za Ligu Šampiona. Ali s obzirom kako igra, tamo mu nije mesto. Makar ovakvom Milanu...

Rossoneri su preuzeli četvrto mesto na tabeli i izjednačili se sa Atalantom od koje imaju bolji međusobni skor u nadi da će tako ostati i posle večerašnjeg meča Juventusa i Atalante. Milan je pobedom od 2:0 nad otpisanim Frosinoneom uradio ono što je do njega i sada čeka uslugu Juventusa...

Mešutim, način na koji je Milan došao do pobede, brine i najveće optimiste među milanistima. Zato je Gattusov tim posle očajnih 0:0 na poluvremenu izviždan od strane 60.000 navijača. Slabašni Frosinone je frustrirao Rossonere u prvom poluvremenu, a onda umalo poveo u drugom.

Na početku drugog dela igre, Abate je neoprezno startovao nad Paganinijem i skrivio penal. Kamilo Ciano je preuzeo odgovornost sa bele tačke, ali ga je Donnarumma pročitao i odbranio. Ko zna šta bi dalje bilo da maldi golman nije skinuo penal i da su gosti poveli.

Taj detalj je probudio Rossonere da konačno zaigraju ozbiljan fudbal i napadnu. Posle opsade gola gostiju, Piątek je u 57. minutu uspeo da skrene šut Borinija u mrežu i prekine golgetersku krizu.

Desetak minuta kasnije Suso prelepim golom iz slobodnoh udarca rešio sve dileme i postavio konačnih 2:0.

Milan je do kraja meča čuvao vođstvo i rizikovao da sebi zakomplikuje život. Dionisi je imao sjajnu šansu za gpste, a Donnarumma je još jednom fenomenalnom odbranom zaustavio šut Valzanije u finišu.

Rossoneri se nadaju da Atalanta večeras neće osvojiti ni bod u Torinu na šampionskoj proslavi Juventusa i oproštaju Maxa Allegrija od Juventusovih navijača. Milan u poslednjem kolu gostuje SPAL-u, Atalanta dočekuje Sassuolo kao formalni domaćin s obzirom da se meč igra na Sassuolovim MAPEI stadionu.